Artykuł sponsorowany

Jakie usługi świadczy tzw. pomoc drogowa?

Jakie usługi świadczy tzw. pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to nieoceniona pomoc dla kierowców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji na drodze. Współczesne firmy świadczące tego rodzaju usługi oferują szeroki wachlarz możliwości, dzięki którym każdy kierowca może liczyć na wsparcie w chwili awarii czy wypadku. Poznajmy bliżej, jakie usługi świadczy tzw. pomoc drogowa i jakie korzyści płyną z jej wykorzystania.

Przeczytaj również: Ile kosztuje pomoc drogowa?

W czym może pomóc Ci pomoc drogowa?

Jednym z podstawowych zadań pomocy drogowej jest holowanie pojazdów. W przypadku awarii, wypadku lub kolizji, uszkodzone auto może stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dlatego też konieczne jest szybkie i profesjonalne przetransportowanie go do najbliższego warsztatu samochodowego lub innego wskazanego miejsca. Firmy świadczące pomoc drogową dysponują specjalistycznym sprzętem oraz wykwalifikowanymi pracownikami, którzy potrafią sprawnie i bezpiecznie przeprowadzić holowanie.

Wiele firm pomocy drogowej w Białobrzegach czy innym mieście oferuje również naprawy na miejscu. Oznacza to, że jeśli awaria pojazdu jest na tyle niewielka, że można ją usunąć bez konieczności holowania, mechanik pomocy drogowej postara się naprawić usterkę na miejscu. Przykłady takich napraw to wymiana koła, prostowanie zawieszenia czy naprawa układu elektrycznego. Dzięki temu kierowca może kontynuować swoją podróż bez zbędnych opóźnień.

Kolejną usługą świadczoną przez pomoc drogową jest dostarczanie paliwa. Czasami zdarza się, że kierowca nie zauważy spadającego poziomu paliwa w baku i zatrzyma się na drodze z powodu braku benzyny czy oleju napędowego. W takiej sytuacji pomoc drogowa może przywieźć potrzebne paliwo, aby umożliwić dalszą jazdę.

Zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera, wiele samochodów może mieć problemy z odpaleniem. Pomoc drogowa oferuje wówczas usługę rozruchu silnika za pomocą specjalnych kabli rozruchowych oraz dodatkowego akumulatora. Dzięki temu kierowca nie musi martwić się o to, że zostanie na mrozie z niesprawnym autem. W przypadku poważniejszych awarii lub wypadków, kiedy naprawa pojazdu może zająć więcej czasu, niektóre firmy pomocy drogowej oferują swoim klientom możliwość skorzystania z auta zastępczego.

W sytuacji wypadku lub kolizji, pomoc drogowa może również udzielić wsparcia w kontaktach z ubezpieczycielem. Pracownicy pomocy drogowej są na bieżąco z przepisami prawa i procedurami ubezpieczeniowymi, dlatego mogą pomóc w prawidłowym zgłoszeniu szkody oraz udzielić porad dotyczących dalszych działań.

Kierowcy, którzy doświadczają awarii na autostradzie, mogą liczyć na wsparcie specjalistycznych ekip pomocy drogowej. Działają one szybko i sprawnie, aby jak najszybciej usunąć usterkę i umożliwić kierowcy dalszą jazdę. W przypadku konieczności holowania, pojazd zostaje przetransportowany do najbliższego miejsca, gdzie można go naprawić.

Podsumowując, pomoc drogowa to niezbędne wsparcie dla kierowców znajdujących się w trudnej sytuacji na drodze. Szeroki wachlarz usług pozwala na szybkie i skuteczne rozwiązanie problemów związanych z awarią, wypadkiem czy kolizją. Dzięki pomocy drogowej, kierowcy mogą czuć się bezpieczniej i pewniej podczas podróży samochodem.