Artykuł sponsorowany

W jaki sposób przygotowuje się auto do oklejania folią PPF?

W jaki sposób przygotowuje się auto do oklejania folią PPF?

Oklejanie samochodu folią PPF to coraz bardziej popularna metoda ochrony lakieru przed zarysowaniami, kamieniami czy solą drogową. Aby jednak proces ten przebiegł sprawnie i przyniósł oczekiwane rezultaty, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu. W poniższym artykule dowiesz się, jak krok po kroku przygotować auto do oklejenia folią PPF, by cieszyć się jego nienagannym wyglądem przez długie lata.

Czyszczenie i odtłuszczanie karoserii

Pierwszym krokiem w procesie przygotowania auta do oklejenia folią PPF jest dokładne umycie i odtłuszczenie karoserii. Należy użyć wysokiej jakości środków czyszczących, takich jak szampon samochodowy czy preparat do odtłuszczania. Ważne jest, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogłyby wpłynąć na przyczepność folii oraz jej wygląd. W tym celu można również użyć specjalistycznych gąbek czy ściereczek, uważając jednocześnie, by podczas przecierania lakieru nie spowodować dodatkowych zarysowań.

Suszenie i kontrola stanu lakieru

Po umyciu i odtłuszczeniu karoserii należy dokładnie wysuszyć auto, najlepiej przy użyciu miękkiej ściereczki z mikrofibry. Następnie warto sprawdzić stan lakieru pod kątem ewentualnych uszkodzeń, takich jak rysy, wgniecenia czy odpryski. Jeśli takowe występują, konieczne może być ich naprawienie przed nałożeniem folii PPF. W przypadku głębszych uszkodzeń warto skonsultować się z fachowcem.

Korekta lakieru

Jeśli lakier wymaga poprawy, należy przeprowadzić korektę. Proces ten polega na usuwaniu drobnych zarysowań i oksydacji za pomocą polerki oraz odpowiednio dobranych past polerskich. Należy pamiętać, że korekta lakieru powinna być wykonana przez doświadczonego specjalistę. Tylko w ten sposób można uniknąć pogorszenia stanu powierzchni.

Odmierzanie i cięcie folii

Przed przystąpieniem do oklejania folią PPF na Bemowie, konieczne jest precyzyjne odmierzenie i wycięcie odpowiednich fragmentów folii. W tym celu można skorzystać z gotowych szablonów dostępnych na rynku lub samodzielnie wykonać pomiary i nanieść je na arkusz folii. Ważne jest, aby zachować dużą precyzję podczas tego etapu, gdyż błędy mogą wpłynąć na estetykę i trwałość oklejenia. Z tego względu cały ten proces powinien być wykonywany przez profesjonalistę. 

Montaż folii PPF

Ostatnim etapem przygotowania auta do oklejenia folią PPF jest właściwy montaż folii na karoserii. Proces ten wymaga doświadczenia oraz precyzji, dlatego warto zlecić go specjalistom. Montaż folii polega na jej odpowiednim ukształtowaniu, nałożeniu na powierzchnię karoserii oraz usunięciu ewentualnych pęcherzyków powietrza czy zagnieceń. Ważne jest również, aby folia została dokładnie przycięta wzdłuż krawędzi elementów karoserii.

Właściwe przygotowanie auta do oklejenia folią PPF to klucz do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów i długotrwałej ochrony lakieru. Dlatego warto poświęcić czas na każdy z opisanych etapów i, jeśli to możliwe, skorzystać z usług profesjonalistów. Tylko wtedy możemy być pewni, że nasz samochód będzie prezentował się nienagannie przez wiele lat użytkowania.